Choose language:

History > Minu CV

Tere!

 

innajaan08v.JPG


Minu nimi on Inna Tolli ja olen FCI-s registreeritud White Coastal koerte kenneli omanik.
Kasvatan 2 tõugu-sheltisid ja berni karjakoeri.
Olen Eesti kennelliidu tähtajatu liige,Põhja-Eesti koerakasvatajate klubi (endine ALMAVÜ) liige aastast 1969,Eesti Briti karjakoerte tõuühingu auliige,Soome Šveitsi karjakoerte tõuühingu liige,Soome sheltie tõuühingu liige aastat 1991,Eesti Šveitsi Alpi karjakoerte tõuühingu liige.

Ma olen sündinud 1957a.Tallinnas.
Minu perekonna ajaloost võib lugeda romaanist"Nikas-Lõvilakkade kammija",mille on kirjutanud minu onu,Eesti üks tuntumaid kirjanikke,Nikolai Baturin.
Algkoolis käisin Nõmme 34.koolis(praegu Nõmme Gümnaasium),õppisin väga hästi ja kooli lõpetamisel suundusin Tallinna Esimesse Keskkooli(praegu Gustav Adolfi ) gümnaasiumisse,kus lõpetasin matemaatika-füüsika eriklassi.Meie klass oli väga edukas,32 õpilasest omandas kõrghariduse 28 õpilast.Mul on ka muusikaline haridus,olen lõpetanud Nõmme Laste muusikakooli tšello erialal,kus õppisin 7 aastat.
1976-1981 a.õppisin Eesti Põllumajandusakadeemias agronoomiateaduskonnas,mille lõpetasin edukalt aiandusagronoomi erialal.
1981-1991 töötasin Pärnu Kommunaalettevõtete kombinaadi aiandi juhatajana.Juhtisin ka Pärnu linna haljastamist ja lillekaupluse tööd.
Mul on poeg Martin,kes on lõpetanud Tihemetsa tehnikumi põllumajanduse erialal ja kes peab 100ha suurust 40 lehmaga piimakarja talu Pärnu lähedal ja tütar Madli,kes on lõpetanud Eesti Mereakadeemia sadamamajanduse erialal,TTÜ magistri ja õpib TRÜ Mereinstituudis doktoriõppes.
Valdan vabalt vene keelt,suhtlustasandil inglise ja soome keelt.

Olen ka väga suurte kogemustega koertekasvataja.Minu esimene koer sündis 1971a.ja nüüd,2011a. olen koertega tegelenud 40 aastat.
Selle aja jooksul on minu kennelis sündinud üle saja pesakonna kutsikaid erinevatest tõugudest(am.cocker spanjel,collie p/k,sheltie,berni karjakoer)
40 aastaga olen osalenud väga paljudel näitustel nii Eestis kui ka välismaal.koertega ja ilma(sh.Euroopa Võitja ja Maailmanäitused)
Olen kasvatanud üle 25 tšempioni(sh.Eesti,Soome,Ukraina,Läti,Leedu,Venemaa,Saksamaa) shetlandi lambakoera,mõningad berni karjakoerad tšempione.
Kennelis on selle aja jooksul sündinud erinevaid pesakondi ja oman suurt kogemust kõiges,mis puudutab koeri(kutsikate kasvatamine,koerte paaritused,haigused, koerte hooldus,koerte aretus,koerte esitamine ja ettevalmistamine näitusteks,jne)
Oma teadmisi olen jaganud ka paljudele sõpradele.
Mul on palju sõpru,koerakasvatajaid nii Eestis kui ka välismaal.Praegu teen koostööd mimete kennelitega Eestis ja välismaal.Näitustel olen käinud Moskvas,Sankt-Peterburgis,Arhangelskis,Novosibirskis,Moskva lähistel(Venemaa),Lätis,Leedus,Tšehhis,Saksamaal,Šveitsis,Soomes,Rootsis(nii koertega kui ka ilma)Olen läbinud Eesti kohtunike kursused kuid tervise tõttu olen loobunud kohtuniku tööst."Vene" ajal olen hinnanud mitmeid mitte-serdinäitusi Venemaal(Omskis,Arhangelskis,Sankt-Peterburgis,Novosibirskis,Ukrainas-Harkovis)
Olen aretanud 5 põlvkonda shetlandi lambakoeri ja praegu on kodus 10 väga suure aretuspotentsiaaliga koera ja olen loonud koertele väga head pidamistingimused(koerte maja,spetsiaalsed kutsikate kasvatamise ruumid,koerte kennelaiad,koerte pesemis ja näitusteks ettevalmistamise ruumid)Alates 1992 aastast,so.16a,jooksul on teostanud oma kutsikatele silmauuringud ja ülevaatuse.Suured tänud dr.Ülle Kellale,kes on väga hea suurte kogemustega ainuke koerte silmaarst Baltikumis.
Mitmete tõugude aretuseks olen importinud mitmeid koeri erinevatest riikidest(am.cocker spanielid-Saksamaalt,Lätist,Venemaalt,pk collie -Soomest,sheltid-Soomest,Norrast(Rootsi veredega koeri Soomest)berni karjakoerad-Soomest,Lätist ja Šveitsist)
jne.Mul on ainukesena Baltimaades tõu kodumaalt,Šveitsist imporditud 2 berni karjakoera.
Olen tegelenud ka koerte koolitamisega.Nooremana juhendasin ülddressuri gruppe Nõmme harjutusväljakul ja omasin ühte parimini dresseritud Ida-Euroopa lambakoera Eestis.
Hobideks on aiandus ja fotograafia.
Pildistan üpris palju ja viimasel ajal olen teinud ka videofilme.
Teen oma kodulehte ise.
Vabal ajal tegelen lilledaga ja aiaga,mul on üle 20 sordi erinevaid daaliasorte.
Palju olen tegelenud ka oma maja ehitustööde juhatamisega ja ka ise teinud lihtsamaid ehitustöid.
Nii,et tegemisi on jätkunud ja loodan,et ka edaspidi on mul energiat kõigega tegelemiseks.

Soovin kodulehe külastajatele kõige paremat!

Inna

- admin -
web by: designpattern.ee
powered by AXIS CMS
counter
up